UWAGA! Dołącz do nowej grupy Zgierz - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Kontrole trzeźwości kierowców w Zgierzu: 44 osoby pod wpływem alkoholu


W dniu dzisiejszym, podczas akcji pod nazwą „Trzeźwy poranek”, zgierzscy funkcjonariusze w ramach działań kontrolnych przeprowadzili badania stanu trzeźwości kierowców. Akcja miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach oraz eliminację osób prowadzących pojazdy po spożyciu alkoholu. W ciągu pięciu godzin badań, policja skontrolowała ponad 8 tysięcy kierujących, z czego 44 osoby prowadziły pojazdy pod wpływem alkoholu. Zatrzymane osoby straciły uprawnienia do kierowania, a ich sprawy będą kierowane do sądu.

Akcja „Trzeźwy poranek” odbyła się w godzinach od 5:00 do 10:00 i obejmowała swym zasięgiem cały region garnizonu łódzkiego. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz policjanci z komend miejskich i powiatowych przeprowadzili skrupulatne kontrole, mające na celu wyeliminowanie kierowców, którzy mogą stwarzać zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Przebadanych zostało łącznie 8349 kierujących, co stanowi dużą próbną dla zapewnienia bezpieczeństwa na zgierzskich drogach. Policja podkreśla, że każde wykroczenie w tej kwestii jest przykładem skrajnej nieodpowiedzialności. Przypomina się, że prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu lub substancji działających podobnie zagraża życiu i zdrowiu wszystkich użytkowników dróg.

Źródło: Policja Zgierz


Oceń: Kontrole trzeźwości kierowców w Zgierzu: 44 osoby pod wpływem alkoholu

Średnia ocena:4.65 Liczba ocen:24


Zobacz Także