W ostatnich dniach miały miejsce incydenty związane z kradzieżą z włamaniem w Strykowie. Policjanci z tamtejszego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który dopuścił się kradzieży bukietów kwiatów z tzw. „kwiatomatu”. Po zatrzymaniu okazało się, że 36-latek miał na swoim koncie nie tylko ten czyn, ale także inne przestępstwa. Jego dalszy los zostanie rozstrzygnięty przez sąd, gdzie grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.
Do zdarzenia doszło w dniach 20 i 23 czerwca, kiedy sprawca włamał się do automatycznej sprzedaży kwiatów, siłowo otwierając jego drzwiczki i zabierając kilka bukietów. Działania mężczyzny zostały zarejestrowane przez monitoring, co umożliwiło policjantom z Strykowa rozpoczęcie poszukiwań. Niespełna cztery dni później, dnia 24 czerwca, zatrzymano go na jednej z ulic w Głownie, gdzie był kompletnie zaskoczony interwencją policji.
Po zatrzymaniu, funkcjonariusze dokonali analizy innych spraw związanych z działalnością zatrzymanego. Okazało się, że mężczyzna miał na swoim koncie szereg kradzieży artykułów drogeryjnych w sklepach na terenie Głowna oraz Strykowa. Łącznie usłyszał pięć zarzutów, które obejmują kradzież, kradzież z włamaniem oraz zniszczenie mienia. Teraz przed nim staną poważne konsekwencje prawne, a ostateczny wyrok zapadnie w sądzie.
Źródło: Policja Zgierz
Oceń: Florystyczny rabunek zakończony zatrzymaniem sprawcy w Strykowie
Zobacz Także



